הכשרת יועצים אנרגטיים של אושו

ברוכים הבאים לעולם מלא ההשראה של הצ’אקרות, עולם של אנרגיה, צבעים, מרחבים ודואליות. על ידי חקירת האנרגיה שלכם דרך הקליידוסקופ של הצ’אקרות החיים הופכים באופן למורה שלך.
מקורו של המידע על הצ’אקרות מגיע מהמזרח, הוא החל בהודו והוא כמעט בן 4000 שנים. המילה הצ’אקרה היא בסנסקריט, השפה ההודית העתיקה, ומשמעותה – גלגל.
אנודאה ג’ודית מתארת: “הצ’קרה היא מרכז ארגוני שמקבל, מטמיעה ומביע אנרגית חיים”. הצ’קרה מתארת את זרימת האנרגיה באזורים ספציפיים של הגוף האנושי. יוגים ומודטים גילו, כחלק מהתרגול שלהם, כי מרכזים אלה מזיזים ומשפיעים על גוף האדם ועל התודעה. המושג צ’אקרות הובא למערב בשנות ה-20 בספרו של ארתור אבאלון “כוח הנחש”.
למפת הצ’אקרות אנלוגיות רבות במושגים של פסיכולוגיה מודרנית, במיוחד פסיכולוגיה התפתחותית (פיאז’ה), פסיכולוגיה טרנספרסונלית (וילבר) ופסיכולוגיה סומטית (אלכסנדר לואן, ויליאם רייך).

נתיב הצ’אקרות של סוגנדהו:

השתתפתי בהכשרה המבוססת צ’אקרות הראשונה שלי בשנת 1993, כאשר היא נקראה עדיין הדרכה במדעים אזוטריים, בראשות וואדודה ווואדוד (היום לילא ופראסאד) אשר הובילו את בית הספר של אושו למיסטיקה בפונה, הודו, שהיו באותה העת חברי צוות בקומונה הבין לאומית של אושו (היום: כפר הנופש הבינלאומי למדיטציה של אושו). אני מודה למורים המדהימים האלה, האחת נקבה והשני זכר, שהראו לי ממקור ראשון את ההבדל בביטוי הצ’אקרה בצורת יין או יאנג. הם השתמשו במילים של אושו בצורה מדעית, מילאו את דבריו בתשוקה שלהם כמבקשים רוחניים. הם למדו אותי שהשילוב של מודעות וקבלה הם שני המפתחות העיקריים לשינוי. יותר ויותר השמחה שבלהתנסות עם תורתו וחוכמתו של אושו העלימו את הפחד שלי מלעשות טעויות. למדתי להיות יצירתית ובעלת תושייה כאשר אני מסתכלת פנימה וחזרתי אל הסקרנות התמימה שלי. הכשרה זו שינתה את חיי ואת הניחה את היסודות של מי שאני היום. במקום להמשיך בעבודתי כמורה באוניברסיטה בגרמניה החלטתי לחזור החיפוש הרוחני שלי, אשר התחלתי בשנת 1980 עם אושו. הלמידה על מפת הצ’אקרות חשף געגועים ישנים בליבי המחפש . ביליתי את 15 השנים הבאות בעיקר בקומונה הבין לאומית של אושו בפונה, השתתפתי וסייעתי בסדנאות המבוססות על עבודה עם צ’אקרות והכשרות רבות ככל האפשר. הרגשתי ממומשת לחלוטין בחיפוש בעולם הפנימי תחת הדרכתו הבטוחה של אושו. גיליתי מה זה אומר להיות מחפש רוחני, מושג שעד כה קשרתי אותו רק בהקשר שלילי. מישהו מחפש הוא מי שלא יודע, מישהו מבולבל שזקוק לעזרה. כל כך מעט ידעתי.
בשנות ה -90 המאוחרות התבקשתי להוביל את הסדנה המבוססת על עבודת הצ’אקרות הראשונה שלי, מאז הצ’אקרות הם מקור ההתמקדות שלי בעבודתי עם אנשים.

אודות הכשרת יועצים אנרגטיים של אושו:

חלקים אחד ושתיים של ההכשרה יחד, יכשירו אותך בקריאת הצ’אקרות של אושו. סרוברה, סנייאס בריטי, ואני פתחנו את הפורמט הזה יחד במהלך העבודה המשותפת שלנו בפונה, הודו, באתר נופש והמדיטציה הבינלאומי אושו.

הצעד הראשון (חלק I) הוא להכיר את מפת צ’אקרות, אשר תדריך אותך בכל קריאה אנרגטית בחלק השני. ידיעת המפה פירושו ללמוד את האנטומיה הבסיסית של הצ’אקרות, איך הן קשורות זו בזו, אנרגיה זכרית ונקבית בתוכינו, הגופים העדינים שסביב גופינו וכו’. וחשובה ככל שתהיה המפה , אתה תגלה חוויות ותגליות משלך על הצ’אקרות שלך על ידי מדיטציה והתנסות. תוך שבעה ימים המפה כבר לא תהיה מושג תיאורטי. הרגישות הגוברת והיכרות עם הצ’אקרות שלך יהפכו את הצ’אקרות למציאות פנימית, אך חשובה ככל שתהיה המפה , אתה תגלה חוויות ותגליות משלך על הצ’אקרות שלך על ידי מדיטציה והתנסות. תוך שבעה ימים המפה כבר לא תהיה מושג תיאורטי. הרגישות הגוברת והיכרות עם הצ’אקרות שלך יהפכו את מפת הצ’אקרות למציאות פנימית, כמו בילדות כשלמדנו לרכב על אופניים או  לשחות, מגיעה שלב שההתלהבות מההתבוננות בתהליך בחוץ מתחלפת בשמחה ובתחושת העצמאות שנוצרת כשאנו הופכים משתתפים פעילים בחוויה.

הצעד השני (חלק II) של ההכשרה יהיה הכשרת הקריאה האנרגטית. חלק זה יכשיר אותנו, צעד אחר צעד, כיצד להשתמש בתפיסות והחושים הטבעיים שלנו (ראייה, שמיעה, תחושה) כדי לקרוא אנרגיות עדינות באנשים אחרים.

העבודה מבוססת על אימון האינטואיציה בשימוש בערוצי אנרגיה שונים. כבר השתמשנו לרעה באינטואיציה שלנו בימי הביניים ובתקופות חשוכות אחרות במהלך ההיסטוריה. מאז המאה ה-18, כאשר המדע המודרני התחיל להתפתח, מושג האינטואציה סבל מהכחשה וזלזול. אף על פי כן אינטואיציה היא חלק טבעי של כל בני האדם ואפשר לפתח אותה בעזרת אימון.

הכשרת יועצים אנרגטיים של אושו היא עבודה יותר מדיטטיבת מאשר טיפולית, שתעמיק את המדיטציה שלכם, הרגישות שלכם ובמיוחד את באינטואיציה שלכם ותאפשר לכם לאבחן ולטפל בקריאה אנרגטית. אם אתם כבר עובדים עם אנשים תוכלו להשתמש בקריאה אנרגטית ככלי אבחון במפגש עם מטופל חדש או על מנת להעמיק את ההסתכלות בדרך שעבר המטופל מנקודת מבט מדיטטיבית. הקריאה תעניק לכם תובנות לגבי איך להטיב לעבוד עם המטופל בצורה הפשוטה והיעילה ביותר.

הצעד השלישי (חלק III) ילמד סדרה של שישה מפגשים שיכלול מגוון של מיומניות יעוץ, NLP בסיסי ואלכימית הצ’אקרות, סדרת ששת המפגשים תאפשר לך לתת מפגשי יעוץ והדרכה למטופלים להתפתחותם האישית בדרכם לבריאות פיזית ריגשית ורוחנית.

צפו בסוגנדהו מסבירה על ההכשרה:

על ההכשרה הקרובה:

החלק הראשון יתקיים בדצמבר 2020 – הנה הפרטים

לפרטים והרשמה: אדוויה 054-7440836
inner-alchemy_il@sugandho.org

 

רוצים לקבל עוד מידע? הרשמו.

* שדה חובה
הצטרפו אלינו
facebook instagram youtube