תרפיה מבוססת עבודת פריימל

שחרור מכבלי הילדות היא סדנה המבוססת על עבודת פריימל. יצרתי אותה אחרי תקופה ארוכה של עבודה עם האלכימיה של הצ’אקרות, על עצמי ודרך עבודה עם אחרים. בעבודתי עם אנשים מרחבי העולם, הבנתי שלזכרונות ילדות לא פתורים יש השפעה מאוד חזקה עלינו. לא משנה על איזו צ’אקרה עבדתי עם המטופלים שלי, השדים מן העבר הרימו את ראשם וגרמו להם לקרוס, לדחות, להלחם, בעודם כמהים לריפוי ממשהו שאינם יודעים מהו.

הבנתי שהתשובה היא עבודת פריימל (ריפוי ראשוני), אך באותו זמן עוד לא הרגשתי בטחון מלא להוביל אנשים דרך תהליך רגרסיבי ומלא מאמץ זה, אל תוך עברם. אחרי 30 שנה מאז סדנת הפריימל הראשונה בה השתתפתי בהודו, החלטתי לעבור שוב את התהליך בעצמי ולקבל הכשרה ע”י צמד המורים המנוסים ביותר בעולם לתרפיית פריימל שאני מכירה: סווארופ ופראמארטה. ההכשרה שקיבלתי מהם איפשרה לי לעבוד עם אנשים באופן פרטני על הנושאים הפריימלים שלהם. דרך למידה ארוכת שנים זו צברתי ופיתחתי הבנה עמוקה של עבודת הפריימל.

אחרי שקראתי את הספרים של ארתור ינוב, המייסד לריפוי ראשוני, שאלתי את עצמי: מה הבדל בין עבודת הפריימל של ינוב, לזו שפותחה תחת הדרכתו של אושו? יש לי הערכה עמוקה למחקר ולעבודה של ינוב. הוא מבחין בבירור בין הפסיכולוגיה הפרוידיאנית המסורתית והגישה שלו עצמו, ומסביר באופן מדעי את החשיבות של חיבור רגשי לפצעי ילדותנו. אך רק הבנה אינטלקטואלית של פצעי ילדותינו אינה מספיקה, כדי להשלים את תהליך הריפוי.

חוויתי זאת עם רבים מהלקוחות שלי שעברו פסיכואנליזה במשך שנים רבות ועדיין החזיקו כעס, פחד או הערצה בלתי הגיונית כלפי ההורים שלהם, מה שמנע מהם לנוע בחופשיות לתוך ההתבגרות שלהם.

ההתמזגות של המחקר של ינוב בתוך ההדרכה הרוחנית והתרפיה של אושו, היא אחת מהמתנות הרבות שקיבלתי במהלך המסע שלי. התובנות של אושו לגבי הפסיכולוגיה של הבודהה והתניות ילדות, האירו אור קסום על תהליך הריפוי של פצעי הילדות. חיבור ושחרור רגשי הם חלק אחד מהריפוי. מודעות לפצעים אלו וחוסר הזדהות איתם, הנובעים ממצב של קבלה עמוקה והבנה (לא הדחקה), היא החלק הבלתי נמנע האחר של הריפוי. הוא מביא לשחרור מההתניות שלנו, מה שמאפשר טרנספורמציה וצמיחה רוחנית. הכבוד שאני רוחשת כלפי עבודה זו הוא עצום.

במהלך השנים האחרונות, ככל שההבנה שלי העמיקה באמצעות עבודה פרטנית עם אנשים, יצרתי את סדנת שחרור מכבלי הילדות המבוססת על עבודת הפריימל. אני מודה למורים שלי סווארופ ופראמארטה ובעיקר לאושו, על השראתם למסע הזה. אני מודה מקרב לב על היכולת לשתף אותו עם אנשים הרוצים לחקור את פצעי הילדות שלהם באורה של המדיטציה. אני עובדת בקבוצות יחסית קטנות, כדי לשמור על החלל אינטימי ולהיות מסוגלת למלא את הצרכים הפרטניים של המשתתפים. אני מברכת אותך על בחירתך לעבור תהליך משמעותי זה.

 

 

הסדנה שחרור מכבלי הילדות קורית בישראל ובצ’כיה. עיין בלוח הארועים כדי למצוא את התאריך הבא.

 

רוצים לקבל עוד מידע? הרשמו.

* שדה חובה
הצטרפו אלינו
facebook instagram youtube