תרפיה המבוססת על פריימל

שחרור מכבלי הילדות היא סדנה המבוססת על עבודת פריימל שיצרתי לאחר תקופה ארוכה של עבודה עם האלכימיה של הצ’אקרות על עצמי ודרך עבודה עם אחרים. כפי שהבנתי מעבודה עם אנשים מרחבי העולם, לזכרונות ילדות לא פתורים יש השפעה מאוד חזקה עלינו. לא משנה על איזה צ’אקרה עבדתי עם אנשים, השדים מן העבר הרימו את ראשם וגרמו לאנשים לקרוס, לדחות, ללהחם, לדרוש ללא ידיעה ובאותו הזמן לכמוה לריפוי ממשהו שאינם יודעים מהו. הבנתי שהתשובה היא עבודת פריימל (ריפוי ראשוני) אך לא הרגשתי בטחון מלא להוביל אנשים דרך תהליך רגרסיבי ומלא מאמץ זה, לתוך עברם. אחרי 30 שנה מאז סדנת הפריימל הראשונה שלי בפונה, החלטתי לעבור שוב את התהליך בעצמי ולקבל הכשרה ע”י צמד המורים בין המנוסים ביותר בעולם לתרפיית אושו שאני מכירה, סווארופ ופראמארטה. ההכשרה שנתנו לי מאפשרת לי לעבוד עם אנשים באופן פרטני על הנושאים הפריימלים שלהם, ע”י עבודה זו ולמידה של שנים רבות צברתי ופתחתי הבנה עמוקה של עבודת הפריימל.
לאחר קריאת הספרים של ארתור ינוב, המייסד לריפוי ראשוני, שאלתי את עצמי, מה הבדל בין עבודת הפריימל של ינוב ועבודת הפריימל אשר פותחה תחת הדרכתו של אושו. מהתובנות שלי חשתי הערכה עמוקה כלפי המחקר והעבודה של ינוב. הוא מבחין בבירור בין הפסיכולוגיה הפרוידיאנית המסורתית והגישה שלו עצמו ומסביר מדעית את החשיבות של חיבור רגשי פצעי ילדותנו.
אך רק הבנה אינטלקטואלית של פצעי ילדותינו לא מספיקה כדי להשלים את תהליך הריפוי. חוויתי בדיוק תופעה כזו עם רבים מהלקוחות שלי שעברו פסיכואנליזה במשך שנים רבות ועדיין החזיקו כעס, פחד או הערצה בלתי הגיונית כלפי הורים שלהם, שמחזיקים אותם מלנוע בחופשיות לתוך ההתבגרות שלהם.

התמזגות ההדרכה הרוחנית של אושו והמחקר של ינוב בתוך התרפיה של אושו היא אחת מהמתנות הרבות שקבלתי במהלך המסע שלי. התובנות של אושו לגבי הפסיכולוגיה של הבודהה של והתנייה מהילדות האירו אור קסום על תהליך הריפוי של פצעי ילדות. חיבור ושחרור רגשי הוא חלק אחד של הריפוי, מודעות של פצעים אלה וחוסר הזדהות איתם, הנובעים ממצב של קבלה עמוקה והבנה (לא הדחקה) היא החלק הבלתי נמנע האחר של הריפוי שמביא לשחרור מההתניות שלנו, מה שמאפשר טרנספורמציה וצמיחה רוחנית. הכבוד שאני רוחשת כלפי עבודה זו הוא עצום.
במהלך השנים האחרונות, ככל שההבנה שלי העמיקה באמצעות עבודה פרטנית עם אנשים, יצרתי את סדנת שחרור מכבלי הילדות המבוססת על עבודת הפריימל. אני מודה למורים שלי סווארופ ופראמארטה ובעיקר לאושו עבור השראתם על המסע הזה. אני מודה מקרב לב על היכולת לשתף אותו עם אחרים הרוצים לחקור פצעי הילדות שלהם באור של מדיטציה. אני עובדת בקבוצות קטנות למדי כדי לשמור על החלל אינטימי וכדי להיות מסוגלת למלא את הצרכים של המשתתפים בתהליך.

 

 

הסדנה שחרור מכבלי הילדות קורת פעמיים בשנה, פעם בישראל ופעם צ’כיה. עיין בלוח הארועים כדי למצוא את התאריך הבא (בישראל הסדנה קורית בדרך כלל במהלך חנוכה, בדצמבר).

 

רוצים לקבל עוד מידע? הרשמו.

* שדה חובה
הצטרפו אלינו
facebook instagram youtube